top of page

Србија победила Мађарску у пријатељској утакмици

Фудбалска репрезентација Србије победила је селекцију Мађарске са 1:0 у Будимпешти, у пријатељској утакмици. Фудбалери Србије су били офанзивнији у овом мечу, али ипак нису успели да дају гол, већ је аутоголом Жолта Нађа у 35. минуту дошла до победе.

Србија је почела утакмицу у Будимпешти веома офанзивно, па су изабраници Драгана Стојковића Пиксија били константно у предности. Велику прилику је имао Филип Kостић, погодио је гол, али је он поништен због претходног фаула Александра Митровића.

Ипак, оно што је обележило прво полувреме је свакако 35. минут. Жолт Нађ је постигао аутогол! Митровић је шутирао, голман одбио лопту до пречке, она се потом одбила до Нађа, а од њега преко гол црте. Проверавало се да ли је Митровић пре тога играо руком, неколико минута је трајала провера у ВАР соби, али је ипак досуђен аутогол Нађа и предност за Србију.

У наставку је виђена доста динамичнија утакмица. Офанзивно су кренуле обе екипе. У 73. минуту, судија из Словачке је направио велику грешку, када није досудио пенал над Митровићем. Потом је три минута касније Митровић имао велику шансу, промашио је чист зицер за 2:0.

На крају, Мађари су могли да изједначе у 92. минуту. Имали су стопостотну прилику. Погодили су стативу, а потом и празан гол. Србија ће у наставку играти са Данском у Kопенхагену, 29. марта, такође пријатељску утакмицу.